China Induksioni Melting alumini furre Shell shkrirjes furre prodhues dhe furnizues | Rongtai

Induksioni Melting furre Alumini Shell shkrirjes furre

Përshkrim i shkurtër:

Fuqia: Rongtai siguron një sistem të qëndrueshëm dhe efikas të energjisë induksion furnizimit për treg, i cili mund të japë më të mirë zgjedhjen furnizimit me energji elektrike në bazë të aplikacioneve të ndryshme. ● Brezi i fundit i teknologjisë dixhitale informatikë, programit microcontroller kontrollit ● fillim të ulët frekuencën, furrë ultra të ulët të energjisë ● korrigjimi është e plotë, faktor pushtet është e lartë, dhe harmoni të lartë janë të vogla. ● Shfrytëzimi Power Equipment është afër 100% ● Kapaciteti Lëngu i prodhimit metalike është më i lartë, një ...


Detail Product

Produkt Tags

fuqia:

Rongtai siguron një sistem të qëndrueshëm dhe efikas të energjisë induksion furnizimit për treg, i cili mund të japë më të mirë zgjedhjen furnizimit me energji elektrike në bazë të aplikacioneve të ndryshme.

● Brezi i fundit i teknologjisë dixhitale informatikë, kontrolli program microcontroller

● frekuenca Low start, furrë ultra të ulët të energjisë

● korrigjimi është e plotë, faktor pushtet është e lartë, dhe harmoni të lartë janë të vogla.

● Shfrytëzimi Power Equipment është afër 100%

● Kapaciteti Lëngshme Prodhimi i metaleve është më i lartë, dhe nuk ka nevojë për rritjen e kërkesës për energji.

● në mënyrë efikase të përputhen prodhimin në nivele të ndryshme të kërkesës të lëngshme metalike

● Fiber transmetimit shkaktojë sinjal, kontrolli elektronik miraton mënyrën dixhital

● treguesit konkurruese e konsumit të energjisë

● standardet elektrike të projektimit të sigurisë në përputhje me standardet ndërkombëtare dhe vendore

● mbrojtja më e sofistikuar dhe inteligjente

Trupi Furnace:

● kosto të ulët instalimin: Ky sobë elektrike është ideale për kufizime lartësi për shkak të headroom. Dhe për shkak gropa që duhet të gërmuar janë të cekët, kjo gjithashtu redukton kostot e instalimit.

● kosto të ulët të braktisura: Në krahasim me një standard të furre madhësia e shkrirjes të njëjtin kapacitet të lëngshme metalike, kjo furre elektrike ka një diametër më të madh e hapjes të 20-30%, kështu që shkritore mund të përdorin një vëllim më të madh (dhe zakonisht çmim më të ulët). . Për foundries me gjendje të madhe të kthimit dhe risers të gjata, të cilat janë veçanërisht të zakonshme në punëtori hekuri i urtë, kjo furre e madhe mund të zvogëlojë shkurtimin e punës dhe shpenzimet lidhur deponimit të mbeturinave.

● heqja Shllak është më i përshtatshëm: goja e madhe furra është gjithashtu i dobishëm për të hequr të gjitha llojet e skorjeve të akumuluara në mur furre. Ky funksion është veçanërisht e rëndësishme kur shkrihet jo-ngjyra metalike dhe stafi i shkrihet-operuar platformë duhet të zgjasë pajisje pabindur shllak në fund të furrës.

● Ka shumë funksione zgjerim: pajisja shllak shkarkimit, sistemi rreshtim nisjen dhe pajisja mbrojtja gropa mund të instalohet për të përmirësuar komoditetin dhe sigurinë e operimit shkrirjes; mbledhësit të ndryshme tymi dhe hoods mund të instalohet për të arritur standardin MACT, etj kërkesat më të rrepta ndotjes së ajrit.

● automatizimi Casting: Peshon kornizë mund të peshohen në kohë reale për të peshojnë peshën e hekuri i shkrirë, dhe transferimin e të dhënave të ndryshme të prodhimit me sistemin e ekzekutimit të procesit të prodhimit të fabrikës (MASH) për menaxhimin e fabrikës inteligjente.


  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

    Produkte kategori

      WhatsApp Online Chat!