Кина Индукција термичка обработка производител и снабдувач | Rongtai

Индукција термичка обработка

Краток опис:

● Високо стабилност: со користење на најнова генерација на технологија на дигитална контрола коло, во комбинација со најновите осмата генерација на главната контрола коло Rongtai, во голема мера подобрување на стабилноста на опрема за работа. ● пониска потрошувачка на енергија: Искористете ги предностите од богато искуство Rongtai во серија резонанца технологија и истражување и развој во областа на индукција греење опрема, серија резонанца технологија е стабилно и широко се користат во областа на индукција греење, гр ...


детали за производот

Тагови производ

● Високо стабилност: со користење на најнова генерација на технологија на дигитална контрола коло, во комбинација со најновите осмата генерација на главната контрола коло Rongtai, во голема мера подобрување на стабилноста на опрема за работа.

● пониска потрошувачка на енергија: Искористете ги предностите од богато искуство Rongtai во серија резонанца технологија и истражување и развој во областа на индукција греење опрема, серија резонанца технологија е стабилно и широко се користат во областа на индукција греење, значително намалување на индукција греење опрема. Индикаторот за потрошувачка на енергија.

● Фалсификување автоматизација: опционалниот систем за вовлекување, мониторинг материјал температура и систем за сортирање, далечински мониторинг и систем за контрола, внес на податоци во реално време и излез со Rongtai интелигентен систем за фалсификување, може да се реализира врската со спротиводно и низводно придружна опрема и фабрика за производство на процесот на извршување на пристап до системот за да се автоматизира, интелигентна и беспилотни фалсификување растенија.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    производи категории

      WhatsApp Онлајн Chat!