China Cooling system-Plate Type Heat Exchanger Manufacturer and Supplier | Rongtai

Cooling system-Plate Type Heat Exchanger

Краток опис:

● Целосно затворени циркулација за да се разладат, за да се спречи гасоводот блокада предизвикана од остатоци ● Користење мека за циркулација на вода за ладење, прегревање штета предизвикана од напојување, тиристори, кондензатор, IGBT модул, индуктор, итн предизвикани од безводен производство скала ● Нема потреба од базени и разладни кули, мали димензии и лесно да се движи ● Висока ефикасност дисипација на топлина и трошоците ниски оперативни ● Closed циркулира потрошувачката на вода е мала, во согласност со заштитата на животната средина и заштеда на енергија повторно ...


детали за производот

Тагови производ

● Целосно затворени циркулација за да се разладат, за да се спречи гасоводот блокада предизвикана од остатоци

● Користење мека за циркулација на вода за ладење, прегревање штета предизвикана од напојување, тиристори, кондензатор, IGBT модул, индуктор, итн предизвикани од производството безводен скала

● Нема потреба за базени и разладни кули, мали димензии и лесно да се движи

● висока ефикасност на дисипација на топлина и ниски оперативни трошоци

● Closed циркулира потрошувачката на вода е мала, во согласност со барањата за заштеда на заштита на животната средина и енергија.

水冷 选型


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    производи категории

    WhatsApp Онлајн Chat!