за нас

Шандонг Rongtai Индукција технологија копродукции, ООДе основана во 1997 година, е национален високо-технолошки претпријатие подредување на светска класа high-end опрема manufacturer- Himile група. За повеќе од 22 години, Rongtai се фокусира на обезбедување на стабилна и ефикасна индукција греење опрема МФ.

Himile група е основана во 1995 година, се наоѓа во Gaomi Сити, Шандонг Blue економска зона. За повеќе од 20 години, компанијата има развиено брзо и постојано во сложена годишна стапка на раст од речиси 50%. Сега таа има повеќе од 30 подружници, вклучувајќи го и оној А-Сподели друштво (акции кодот 002.595), четири национални хај-тек претпријатија и пет странски компании. Himile зафаќа површина од 2,664,000㎡, вработува повеќе од 10.000 луѓе и има вкупна актива од 7,6 милијарди јени. Таа е вклучена во машини за производство, префрлани инженерство, железнички транзит, гас, образованието и други области.

Како клучен подружница на Himile група, Rongtai Индукција технологија регистриран капитал од 10 милиони јени. Двете фабрики покриваат вкупна површина од 137,200㎡. Постојат 5 модерни работилници со вкупна површина од 46.000 квадратни метри, заврши канцеларија и придружни објекти. Главните производи на компанијата вклучувајќи медиум фреквенција индукција опрема и поддршка на опрема за автоматика, основни производи се high-end печка индукција на топење, автоматски индукција греење печка, онлајн калење и калење производствена линија, итн, кои служат голем број на high-end претпријатија машини за производство дома и во странство.

Од своето основање, Rongtai се придржува до патот на независни технолошките иновации и истражување и развој. Таа има една група на Екслузивно технички таленти во индустријата, и има воспоставено лабораторија провинциски ниво, претпријатие технологија центар на провинцијата ниво, на општинско ниво инженеринг истражување и развој на центар. Претставување на напредно ниво на МФ индукција технологија во земјата и во странство, кои учествуваат во ревизија на националните стандарди на "национална стандардизација технологија Индустриски Електрични греење опрема", "средни фреквенции Coreless индукциона печка" и "Напон Тип на фреквенција конверзија Повеќе средни фреквенции Coreless Индукција печка комплет ". Воспоставување на стандарди на потрошувачката на енергија за лиење електрични печки.

Позиционирање: Посветени на обезбедување на највисок квалитет и ефективни меѓународни квалитет МФ опрема за кинескиот пазар, и претставува индукција опрема во Кина кон светот, станува светска класа МФ опрема производителот.


WhatsApp Онлајн Chat!